Po dvouleté odmlce se opět uskuteční v Sobotu 10.9.2022 již čtvrtý Queer Ballu v Praze!

queer-ball

Po dvouleté odmlce se opět uskuteční plesy Queer Ball


10. září 2022 se v Praze uskuteční čtvrtý ročník a 17. září 2022 se v Brně uskuteční devátý ročník plesu určeného LGBTQ+ komunitě a jejím přátelům. Spolek STUD, z.s., který ples organizuje, tak navazuje na úspěšnou tradici akce pořádané již mnoho let v obou městech s cílem oživit pražskou a brněnskou společenskou a kulturní queer scénu plesem, který si každý návštěvník může užít se svým partnerem či partnerkou bez ostychu a předsudků.

 

„Dva roky jsme kvůli omezením související s covidem nemohli organizovat, proto jsme se rozhodli uspořádat plesy v netradičních zářijových termínech. Rádi bychom lidem umožnili užít si po dlouhé době plesy a rádi bychom pokračovali v organizování této společenské plesové akce.“ říká Marek Christ z organizačního týmu.

 

Praha – sobota 10. září 2022 od 19:00, Tresor Club, Vinohradská 25

Brno – sobota 17. září 2022 od 19:00, Kulturní centrum Babylon, Kounicova 22

 

Organizátoři se rozhodli, že letošní Queer Ball bude nést podtitul „Once Upon A Time“. Znamená to, že návštěvníci budou moci zapojit svou fantazii a inspirovat se při výběru vhodného plesového outfitu pohádkovými a fiktivními postavami.

 

„Každý náš ples má své téma, pokračujeme v tradičním pojetí Queer Ballu, které se osvědčilo v minulých letech. Věříme, že návštěvníci budou opět šikovní a kreativní a dokážou svůj outfit dokonale vyladit a přizpůsobit tématu plesu. Návštěvníci plesu vždy ocení kostýmy a fantazii, kterou ostatní hosté věnují přípravě svého kostýmu. Dodává to plesu mnohem větší přidanou hodnotu a lidé se s akcí více ztotožní,“ doplňuje Marek Christ.

 

Na obou plesech jak v Praze, tak v Brně budou moci návštěvníci protancovat na parketu celý večer, během kterého bude připravený doprovodný program, jehož součástí bude tombola a také nebo taneční a umělecké vystoupení. Hosty budou po celý večer provázet hudebníci kapely Eremy a známí moderátoři. V Praze to bude moderátor CNN Prima News Josef Mádle a v Brně to bude divadelní, filmový a seriálový herec Saša Rašilov.

 

Záštitu nad plesem v Praze převzal primátor hlavního města Zdeněk Hřib. Ples Queer Ball v Brně se koná pod záštitou Tomáše Koláčného, 2. náměstka primátorky města Brna.

 

„Už teď se těšíme na všechny návštěvníky obou plesů Queer Ball a doufáme, že plesy bude stejně úspěšné jako ty před covidovou pauzou” dodává na závěr Marek Christ.

 

Poslední vstupenky k prodeji na webu www.queerball.cz.